613716-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Databastjänster – Bank- och finansielldata
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBank- och finansielldata
BeskrivningRiksbanken har behov av systemstöd för att säkerställa tillgång till data- och marknadsanalysfunktioner
Intern identifierare2026-00981
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72320000 Databastjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72300000 Datatjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000