2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter Konstruktion Bygg 2026
Beskrivning: Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster inom området Konstruktion Bygg för Piteå Näringsfastigheter AB med bolag. Uppdraget kommer omfatta projekteringar inom nybyggnationer och ombyggnationer av befintliga fastigheter.
Intern identifierare: 4.2026.9
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000