613731-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Köks- och serveringsutrustning
Referensnummer: KSN-2022-00611
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av köks- och serveringsutrustning. Bland annat tallrikar, bestick, glas, kokkärl, stekpannor, utensilier, kantiner och värmeboxar. Vidare omfattar upphandlingen professionella maskiner och elektronisk utrustning för storkök som till exempel köksmaskiner, blandningsmaskiner, köksvågar och kökstermometrar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39314000 Utrustning för industrikök, 39315000 Restaurangutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen