See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem av IT-Tjänster, SLL1670
Beskrivning: Region Stockholm vill med denna Ansökningsinbjudan bjuda in leverantörer att lämna Anbudsansökan i ett dynamiskt inköpssystem av IT-tjänster. Ett dynamiskt inköpssystem är en elektronisk metod för upphandling. Ett dynamiskt inköpssystem följer reglerna om selektivt förfarande, närmare bestämmelser som reglerar dynamiska inköpssystem finns i 8 kap. LOU.
Intern identifierare: FSN 2024-0317
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Dynamiskt inköpssystem av IT-Tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: IT-resurstjänst - Användbarhet
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: IT-resurstjänst - Arkitektur
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: IT-resurstjänst - Informations- och IT-säkerhet
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: IT-resurstjänst - Ledning och styrning
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: IT-resurstjänst - Systemutveckling
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: IT-resurstjänst - Test
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: IT-resurstjänst - Verksamhetsutveckling och krav
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: IT-resurstjänst - Drift och support
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: IT-uppdragstjänst - Förstudie och utredningar
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: IT-uppdragstjänst - Systemutveckling och systemintegration
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: IT-uppdragstjänst - Business Intelligence
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: IT-uppdragstjänst - Informations- och IT-säkerhet
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: IT-uppdragstjänst - Big Data och avancerad analys
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: IT-uppdragstjänst - IT-drifttjänster