Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Enkätundersökning ISSP
Referensnummer: FS 2.1.2-2279-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet inbjuder Ert företag att delta i upphandling av Enkätundersökning ISSP till Sociologiska institutionen.
Upphandlingen avser postal enkät med möjlighet att besvaras via webenkät, urvalsstorlek 5000 personer för genomförande år 2022 med option för ytterligare år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 150 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktet omfattar enkätundersökning ISSP en gång per år med start år 2022 med option för ytterligare år.