613960-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Sanering av anläggningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Saneringsarbeten
Referensnummer: HS/2021:336
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta avser en samordnad upphandling där Huddinge Samhällsfastigheter upphandlar Ramavtal - Saneringsarbeten för Huddinge Samhällsfastigheter och Huge Bostäder.
Ramavtalet är indelat i två geografiska områden:
1) Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Snättringe, Skogås, Trångsund
2) Flemingsberg, Visättra, Vårby, Segeltorp
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Om ett av avtalsområdena blir avtalslöst kan en anbudsgivare vinna båda områdena.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Saneringsarbeten.
Del nr: 2
90900000 Städning och renhållning