613976-2025 - Resultat
Sverige – Enteral nutrition – Enteral nutrition - förbrukningsmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelEnteral nutrition - förbrukningsmaterial
BeskrivningUpphandling av förbrukningsmaterial för enteral nutrition.
Intern identifierare2025-O000274
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33692300 Enteral nutrition
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141641 Sonder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
BeskrivningKrav som gäller samtliga produkter om inget annat anges.
Intern identifierare1645172
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa föreskrifter
BeskrivningInformation om upphandlingens form och innehåll samt kvalificering av anbudsgivare.
Intern identifierare1653672