2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop DIS Modernisering - 6370 AGA PSTN Modernisering
Beskrivning: Entreprenadens huvudsyfte är att installera en ny pumpstation utan överbyggnad samt demontera befintlig pumpstation intill korsningen mellan Kungsgatan och Amiralsgatan. Under hela entreprenaden ska pumpning av spillvatten ske.
Intern identifierare: 24/01252
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandling inom DIS.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000