61405-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Tekniska konsulter - Miljökonsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Miljökonsulter
BeskrivningAvser Kungsbacka kommuns behov av Tekniska konsulter inom området Miljökonsulter
Intern identifierare2024-00371
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster, 90713000 Miljörådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsområde A: Miljöutredningar, Naturvårdsinventeringar (NVI) och Miljökonsekvensbeskrivningar (MKB)
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAvtalsområde B: Miljötekniska utredningar, förorenade områden, byggnader och fastigheter