2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trafikmätningar
Beskrivning: Beställaren har behov av att genomföra trafikmätningar för att följa trafikutveckling, analysera trafiksäkerhet och framkomlighet samt ta fram underlag för planering, dimensionering och utformning av gator, vägar och trafikanläggningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34972000 Trafikmätare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127322:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63712710 Trafikövervakning