Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Smide
Referensnummer: UPH-2018-0091
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44316500 Smide
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för smidesarbeten vid planerade och löpande underhållsåtgärder, mindre om- och tillbyggnader samt anpassningar i beställarens fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44316500 Smide, 44316510 Grovsmide
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen