614158-2021 - ResultatSverige-Halmstad: Coachning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Outplacement
Referensnummer: KS 2021/00381
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsulttjänster inom området outplacement och vägvalssamtal och kommer att resultera i ramavtal för successiva avrop av kommunens samlade behov under avtalsperioden.
Upphandlingen är uppdelad i två (2) delar:
Del Outplacement/Vägvalssamtal - medarbetare
Del Outplacement/Vägvalssamtal - chefer
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 85312310 Vägledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen