Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Public Service-bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utveckling- och supporttjänster Webbplatser SiteVision
Referensnummer: 201950
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SVT vill hitta en driven leverantör med kompetens inom SiteVision, hittbarhet och integration mot O365.
Upphandlingen omfattar följande delar:
•Implementation och anpassning av söklösningen SiteVision Search Advanced eller Enterprise i befintligt SiteVision intranät med integration mot O365.
•Support
•Nyutveckling, vidareutveckling av funktioner på intranät i SiteVision on prem med SiteVision Search Advanced eller Enterprise samt publika webbplatser i SiteVision Cloud
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen