2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Perimeterskydd
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för perimeterskydd för Luftfartsverkets anläggningar i Sverige. Uppdragen avser både nyinstallation och utbyggnad av befintligt perimeterskydd.
Intern identifierare: Ä-2026-027769
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34928200 Stängsel, 44221300 Grindar, 45342000 Uppförande av stängsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000