61422-2021 - ResultatSverige-Örebro: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklambyråtjänster
Referensnummer: 20RS2584
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Reklambyråtjänster så som strategisk rådgivning, produktion av kommunikationsinsatser, kampanjer, grafisk formgivning, marknadsundersökningar med mera.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79341400 Reklamkampanjer, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen