Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utvecklande ledarskap
Referensnummer: DNRGS190140
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Med denna upphandling vill Region Halland utveckla sina chefer och ledare i det personliga ledarskapet.
Det personliga ledarskapet handlar om hur chefen använder sig själv som redskap till att förstå, motivera och engagera sina medarbetare. För att leda andra måste chefen först kunna leda sig själv för att i nästa steg kunna ge påverka och stötta sin omgivning..
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80532000 Chefsutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen