61425-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Stiftelsen Nordiska museet
Referensnummer: 20/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar i stora drag både regelbunden reguljär städning av museets huvudbyggnad på Djurgårdsvägen 6 – 16, säsongsbaserad reguljär städning av Stallet, inklusive utestädning på Tyresö Slott, samt periodiska insatser via behovsanpassade avrop samt entrémattor. Optioner på säsongsbaserad reguljär städning av övriga byggnader (Tyresö slott och Svindersvik).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77313000 Parkskötsel, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen