Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kranbilstjänst för Popup återbruk
Referensnummer: Dnr:19AV216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar utställning och hämtning av Popup återbruk i olika stadsdelar i Stockholms inner-och ytterstad. Popup återbruk är två ombyggda containrar som kan flyttas och ställas upp på nya platser under helgerna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63712000 Kringtjänster för vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen