614370-2021 - ResultatSverige-Malmö: Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferensanläggning Malmö stad
Referensnummer: STK-2021-285
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad har ett behov av att kunna hyra konferenslokaler/anläggningar för Malmö stad. Upphandlingen delas i två delar där ena delen avser konferensanläggning inklusive logi och andra delen avser konferensanläggning hel/halvdag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen