2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ramavtal för projekteringsledning,projektering och byggledning avseende konstgräsplaner m.m. 2024-2027
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för: Projekteringsledning Projektering Byggledning i uppdrag som omfattar konstgräsplaner samt idrottsplatser för utomhusidrott.
Intern identifierare: FSK 2024/181
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Ytterligare klassificering (cpv): 45212210 Byggnation av idrottsanläggningar för en enda idrottsgren, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av ramavtal för projekteringsledning,projektering och byggledning avseende konstgräsplaner m.m. 2024-2027
Ytterligare klassificering (cpv): 45212210 Byggnation av idrottsanläggningar för en enda idrottsgren, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster