614491-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vattentankar – Nödvattenutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNödvattenutrustning
BeskrivningUpphandlingen omfattar köp av en (1) nödvattencontainer av vintermodell (med värmemattor och värmehuv) med tillhörande invändig utrustning och ca. 70 innersäckar. Utöver detta ska leverantören vid behov tillhandahålla utbildning gällande hantering av utrustningen samt stöd vid utbyten av innersäckar. Innersäckar byts som senast inför sitt bäst-före-datum samt efter nyttjande av utrustningen. Ett totalt utbyte innebär för en container ca.30- 35 innersäckar. Vidare ingår service av delar utrustningen.
Intern identifierareKLF 2024/1469
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44611500 Vattentankar
Ytterligare klassificering (cpv): 35112000 Räddnings- och nödutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningNödvattenutrustning
Intern identifierareNödvattenutrustning