614493-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Flygtransport
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Helikoptertjänst
Referensnummer: A584.799/2019 Sak 931
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60400000 Flygtransport - MA05
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten avser förflyttning av Polisens medarbetare och även fjällräddare med civil helikopter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 887 375,00 EUR
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Norrbotten
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Västerbotten
Del nr: 2
Jämtland
Del nr: 3