Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service- och programmeringsarbete styrsystem 2024
Referensnummer: T2023-02287
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafikkontoret avser att genomföra upphandling av ramavtal avseende service- och programmeringsarbeten för styrsystem för stadens anläggningar förvaltade av Trafikkontoret.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72140000 Konsulttjänster för leveranskontroll av maskinvara, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen