2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fibertjänster
Beskrivning: Uppdraget omfattar fiberarbeten såsom nybyggnation, förtätningar och reparationer i stamnät och accessnät i Övik Energis fibernät i Örnsköldsviks Kommun. Uppdraget omfattar också beredskap med kort inställelsetid dygnet runt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125049:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 50331000 Reparation och underhåll av telekommunikationslinjer, 50332000 Underhåll av telekommunikationsinfrastruktur