614615-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av teknisk lösning för Ineras tjänst Digitalt möte
Referensnummer: 2021060010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Digitalt möte är en etablerad och fungerande tjänst som Inera tillhandahåller till sina Kunder och som möjliggör krypterad videokommunikation mellan enskilda och verksamheter via Internet genom stark autentisering.