Kort beskrivning
Ekerö kommun avser att upphandla ramavtal för successiva avrop av juridiska tjänster åt kommunen. Upphandlingen avser följande fem (5) rätts-/anbudsområden:
2. Fastighetsrätt inkl. miljörätt
5. Förvaltningsrätt
Ekerö kommun avser att teckna ramavtal med tre (3) leverantörer per anbudsområde.
Upphandlingens totala värde beräknas uppgå till ca 750 000 kr per år. Observera att det angivna beloppet endast utgör en uppskattning baserad på tidigare års statistik och att behovet kan variera från år till år. Ekerö kommun garanterar inga volymer under avtalstiden, utan leverantören förbinder sig att leverera beställarens verkliga behov under avtalstiden.