614760-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Hemtjänst
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemtjänst nattetid och larmutryckningar dygnet runt
Referensnummer: ÖST 2021-347
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98514000 Hemtjänst
II.1.4.
Kort beskrivning
Hemtjänst i ordinärt boende nattetid för de kunder som valt stadsdelsnämndens egenregi som utförare.
- Larmutryckningar för ovannämnda kunder dygnet runt
- Demontering av trygghetslarm i ordinärt boende i den omfattningen stadsdelsnämnden avropar det.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 19 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79622000 Tillhandahållande av hemtjänstpersonal, 98514000 Hemtjänst
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen