Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Riskanalys, besiktning och vibrationsmätning
Referensnummer: KS 2022/0224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, upphandling och inköpsenheten (inköpscentral) inbjuder er att lämna anbud på offentlig upphandling avseende ramavtal tekniska konsulttjänster inom riskanalys, besiktning och vibrationsmätning.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Ramavtal
Omfattning: ramavtal tekniska konsulttjänster inom riskanalys, besiktning och vibrationsmätning.
Mängd: Ramavtal tecknas med tre (3) leverantörer