614838-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning
BeskrivningBeställaren genomför en upphandling av Vinterväghållning i Oxelösunds kommun och avser teckna avtalmed en vinnande anbudsgivare. Avtalet omfattar utförande av Snöröjning, halkbekämpning, sandupptagning inklusive sopning på kommunens gator samt gång- och cykelvägar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113969:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 34143000 Fordon för vinterväghållning, 44113910 Material för vinterväghållning