614849-2020 - ÄndringSverige-Bålsta: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nya huvudledningar för vatten och avlopp Bålsta tätort
Referensnummer: UH-20-23843
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar utbyggnad av nya huvudledningar för vatten och avlopp samt pumpstationer i Bålsta tätort, Håbo kommun.