614860-2022 - ResultatSverige-Vänersborg: Programrelaterade tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VF Uppkoppling- och betaltjänst laddinfrastruktur
Referensnummer: FAST 20222-00811
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) Västfastigheter (VF) inbjuder Er att lämna anbud avseende upphandling av uppkoppling- och betaltjänst för VGR:s laddinfrastruktur avseende elektrifierade fordon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30144400 Automatisk avgiftsbetalning, 31158000 Laddningsanordningar, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen