2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård fastigheter
Beskrivning: Beställaren har en intern organisation som tillhandahåller lokalvård i begränsad utsträckning och Beställarens behov av lokalvård sträcker sig utanför vad den egna organisationen har möjlighet att tillhandahålla. Detta avtal ska tillgodose detta behov av lokalvårdstjänster.
Intern identifierare: 24/6
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se upphandlingsdokumenten
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000