614935-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Återvinning av avfall – Återvinning av sopsand - Faxeholmen AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÅtervinning av sopsand - Faxeholmen AB
BeskrivningUpphandlingen avser återvinning av sopsand gällande Faxeholmen AB som ansvarar för drift och underhåll av vägar i Söderhamns kommun. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden där anbud kan lämnas på ett eller båda.
Intern identifierare14994
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Hyra av sorteringsverk
BeskrivningHyra av soretringsverk
Intern identifierare1. Hyra av sorteringsverk
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Återvinning av sopsand
BeskrivningÅtervinning av sopsand
Intern identifierare2. Återvinning av sopsand