See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fysioterapeuttjänster Kriminalvården 2025:1
Beskrivning: Kriminalvården genomför upphandling av fysioterapeut/sjukgymnasttjänster för vård och behandling av Kriminalvårdens klienter på anstalten Ystad, anstalten Österåker, anstalten Viskan, VO Umeå, VO Kalmar och anstalten Skänninge.
Intern identifierare: 2025-7325
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85142100 Sjukgymnasttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Fysioterapeuttjänster KV 2025-1
Beskrivning: Kriminalvården genomför upphandling av fysioterapeuttjänster för vård och behandling av Kriminalvårdens klienter på: • anstalten Ystad • anstalten Österåker • anstalten Viskan • VO Umeå (som innefattar, anstalten Umeå och anstalten Sörbyn) • VO Kalmar • anstalten Skänninge
Intern identifierare: 1671390-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Anstalten Ystad
Intern identifierare: 1671391-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Anstalten Österåker
Intern identifierare: 1671392-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3
Beskrivning: Anstalten Viskan
Intern identifierare: 1672454-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4
Beskrivning: Anstalten Umeå
Intern identifierare: 1683486-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5
Beskrivning: Anstalten Kalmar
Intern identifierare: 1763348-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 6
Beskrivning: Kalmar
Intern identifierare: 1763352-6