615008-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-konsulttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-konsulttjänster
Beskrivning: Avsikten är att teckna ett ramavtal för kommande behov av IT-konsultstöd inom ett antal kompetensområden. De kompetenser som avtalet ska omfatta är sådana som kan komma att behövas vid en tillfällig förstärkning eller sådana som KB idag inte har inom vår egen organisation.
Intern identifierare: KB 2024-708
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del