Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsmäklartjänster Gävle Kommun, Gavlegårdarna, Gavlefastigheter
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetsmäklartjänster för ett antal av Inköp Gävleborgs kunder.
OBS! Tider och omfattning kan ändras fram till annonsering av fullständigt upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom, 70121100 Försäljning av byggnad, 70122100 Försäljning av mark, 70123000 Försäljning av fastigheter, 70123100 Försäljning av bostadsfastigheter, 70123200 Försäljning av andra fastigheter än bostadsfastigheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen