615186-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Specialdesign
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snickerier i utställningsmiljö till Gustavianum
Referensnummer: UH 2022/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79930000 Specialdesign
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fysisk produktion av utställningsmiljöer i form av snickeri och hantverksarbeten utifrån formgivningsskisser, koncept och ritningar. Merparten av uppdraget består av snickeriarbeten såsom inredningssnickeri, utställningsmiljö, föremålsmontrar, podier och väggkonstruktioner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44220000 Inredningssnickerier, 45421000 Snickeriarbeten, 79930000 Specialdesign, 79931000 Inredningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen