615198-2020 - ResultatSverige-Halmstad: Trycktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: HEM 2020/00161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tryckeritjänster omfattar HEMs behov av tryckta produkter så som broschyrer, väderslippar, infokort, expomaterial, kuvert etc.
Tjänsten omfattar både planerade behov samt behov som uppstår med mycket kort varsel varpå expresstryck skall vara tillgänglig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22150000 Broschyrer, 30199700 Tryckt kontorsmateriel utom formulär, 30199710 Tryckta kuvert
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen