Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillagningskök Grimstaskolan
Referensnummer: KSTFU/2023:190
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang
II.1.4.
Kort beskrivning
Gäller tillagningskök i Grimstaskolan
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten