615236-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Programvara för affärsresursplanering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt stöd för utförarplanering
Referensnummer: KS 2018/1200
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48451000 Programvara för affärsresursplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, inbjuder till anbudsgivning avseende ett digitalt stöd för utförarplanering med tillhörande tjänster.
Upphandlingen avser ett helhetsåtagande av digitalt stöd för planering av insatser och resurser samt en lösning för ruttoptimering avsedd för användning inom främst socialtjänst och hälso- och sjukvård.
Med helhetsåtagande menas att nyttjanderätt till Lösningen samt tjänster för drift, underhåll, utbildning, konfigurering, konsulttjänster och införande ingår i åtagandet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48700000 Verktygsprogram, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen