Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av arboristtjänster
Referensnummer: KS/2022:197-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77211400 Trädfällning
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in er att lämna anbud vad gäller tillhandahållande av arboristtjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77211500 Trädvård, 77341000 Beskärning av träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställaren avser teckna ramavtal omfattande arboristtjänster. Vi efterfrågar främst följande tjänster: Rådgivning, trädbeskärning, sektionsfällning, trädfällning, stubbfräsning m.m.
Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med en (1) leverantör.