2. Förfarande
Förfarande
Titel: Eldriven 2-facks sopbil
Beskrivning: Upphandlingen avser 2 st 2-facks sopbilar.
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten, 34144900 Elfordon, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Eldriven två-facks sopbil
Beskrivning: Sopbilar som är eldrivna