2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skyddat boende
Beskrivning: Skyddat boende är en tillfällig boendeinsats för personer i behov av stöd och skydd till följd av hot, våld eller andra övergrepp. Eskilstuna kommun upphandlar skyddat boende för målgruppen 18 år och äldre. Målgruppen kan även ha medföljande barn. Upphandlingen genomförs av Eskilstuna kommun och innefattar ett flertal avropsberättigade parter.
Intern identifierare: UE 25.061
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsupphandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000