2. Förfarande
Förfarande
Titel: E52B - Upphandling av skärgårdstrafik - Mellan inre skärgården
Beskrivning: Skärgårdstrafiken i Stockholms skärgård har som syfte att bidra till en levande skärgård. Skärgårdstrafiken kommer att upphandlas i fyra upphandlingar, detta är en av de upphandlingarna.
Intern identifierare: TN 2025-0887
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60600000 Transport på vattenvägar
Ytterligare klassificering (cpv): 50241000 Reparation och underhåll av skepp, 50241100 Reparation av fartyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000