615438-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning eller försäljning av byggnad – Hyresvärdsupphandling - Förvar Åstorp
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyresvärdsupphandling - Förvar Åstorp
Beskrivning: Migrationsverket avser upphandla en långsiktig hyresvärd för planering, projektering, utförande och förvaltning av en utbyggnad av befintligt förvar i Åstorp. Migrationsverket inbjuder Er att lämna anbud om deltagande gällande Hyresvärdsupphandling Förvar Åstorp enligt nedanstående specifikation.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70310000 Uthyrning eller försäljning av byggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135989:Lot:1