615444-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Bilbesiktning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilbesiktning
Referensnummer: GNU 2023/109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631200 Bilbesiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Falu, Borlänge, Avesta och Ludvika kommun tillsammans med Räddningstjänsten Dala Mitt, Kopparstaden AB, Lugnet i Falun AB, Stiftelsen 2047 Science Center, VBU och WBAB upphandlar nu leverantörer på olika orter som kan besikta deras fordon av olika slag och storlekar. Upphandlingen är uppdelad geografiskt och ni kan lämna anbud för ett eller flera geografiska områden.
Välkommen att lämna anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 350 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1 - Avesta kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Falu, Borlänge, Avesta och Ludvika kommun tillsammans med Räddningstjänsten Dala Mitt, Kopparstaden AB, Lugnet i Falun AB, Stiftelsen 2047 Science Center, VBU och WBAB upphandlar nu leverantörer på olika orter som kan besikta fordon av olika slag och storlekar. Upphandlingen är uppdelad geografiskt och ni kan lämna anbud för ett eller flera geografiska områden.
Område 2 - Ludvika kommun
Del nr: 2
Område 3 - Borlänge kommun
Del nr: 3
Område 4 - Falu kommun
Del nr: 4