615460-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Tömning av återvinningsstationer inom Kiruna kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTömning av återvinningsstationer inom Kiruna kommun
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för insamling och transport till avlämning av pappers-, plast-, metall- och glasförpackningar samt returpapper från återvinningsstationer (”ÅVS”) inom Kiruna kommun.
Intern identifierare2024-080
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall, 90511400 Pappersinsamling, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000