Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyresupphandling SÄBO, Mörbylånga kommun
Referensnummer: 21/97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
II.1.4.
Kort beskrivning
Mörbylånga kommun inbjuder intresserade leverantörer att ansöka om att få delta i hyresupphandling av äldreboende inom Mörbylånga tätort.
De krav och villkor som gäller för ansökningsfasen och urvalet av leverantörer framgår av denna inbjudan
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen