2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förvaltning av undersökningspanel och genomförande av enkätundersökningar
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal avseende en sammanhållen tjänst som omfattar tre delar: 1. Förvaltning av undersökningspanelen Rivkraft 2. Enkätundersökningar för Rivkraft 3. Enkätundersökningar för MFD:s övriga uppdrag MFD använder undersökningspanelen Rivkraft för att samla in kunskap om levnadsvillkor, delaktighet och tillgänglighet för personer med funktionsnedsättning. Rivkrafts paneldeltagare har en bred variation av funktionsnedsättningar, åldrar och geografisk spridning som i kombination med det dagliga livets utmaningar gör panelen till en unik kunskapsbank av erfarenhet och förslag till förändringar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72320000 Databastjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137402:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79313000 Resultatuppföljning, 79311000 Undersökningar, 79330000 Statistiktjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoption