61566-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Elkomponenter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktförsörjning av elmaterial
Referensnummer: 21/185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681400 Elkomponenter
II.1.4.
Kort beskrivning
Produktförsörjning av el-material till Akademiska Hus samtliga verksamhetsorter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31220000 Kretskomponenter, 31224000 Kopplingar och kontaktelement, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor, 31710000 Elektronisk utrustning, 31711000 Elektronisk materiel, 31711100 Elektroniska komponenter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen